صفحه خانگی arrow آشپزی arrow غذاهای رژیمی انواع غذای رژیمی arrow دلمه رژیمی برای بیماران دیابتی

دلمه رژیمی برای بیماران دیابتی

پرتال روزتو بخش آموزش آشپزی و آشپزی آسان قسمت غذاهای رژیمی انواع غذای رژیمی - دلمه رژیمی برای بیماران دیابتی

غذاهای رژیمی انواع غذای رژیمی -دلمه رژیمی برای بیماران دیابتیوقتی بیماری دیابت به سراغتان می آید قند تنها چیزی نیست که نباید بخورید.شما در واقع با چربی و نشاسته که شامل طیف وسیعی از مواد غذایی می شود نیز مشکل خواهید داشت. مثلا وقتی بوی دلمه از خانه همسایه بلند می شود یادتان می آید که برنج برایتان ممنوع است و قندتان را بالا می برد.به همین دلیل امروز برایتان یک غذای رژیمی در نظر گرفته ام که ظاهرش با همان دلمه قدیمی هیچ فرقی نمی کند ولی مواد داخلش متشکل از چیزهایی است که برای شما مناسب تر است.  

مواد لازم:
هویج                                           1 عدد
ذرت                                            1 پیمانه
پیاز                                              1 عدد
بلغور جو                                      1 پیمانه
سبزی مخصوص دلمه                 1 فنجان
زرشک                                        1 قاشق سوپخوری
گوشت گوسفند بدون چربی    120 گرم
نمک و ادویه                             به میزان لازم

طرز تهیه:
گوشت را بخار پز کنید. ذرت، پیاز، هویج و برگ مو را هم همین طور. برای بخار پز کردن از سبد های مخصوص کوچکی که داخل دیگ قرار می گیرد استفاده کنید. سرعت پخت گوشت قیمه شده با بخار پز حدود 20 دقیقه است و برای پخت سبزیجات، هویج و ذرت 15 دقیقه کافی است.

پیاز و گوشت و مواد بخار پز شده را با هم مخلوط کرده نمک و ادویه بزنید و زرشک و بلغور پرک شده را به آن بیفزایید. بلغور باید خام باشد. می توانید زعفران نیز به این مواد اضافه کنید.

سبزیجات دلمه را هم افزوده مواد را خوب هم بزنید و داخل برگ های بخار پز شده بپیچید. سپس آنها را درون دیگ بچینید. وقتی کارتان تمام شد روی همه برگ ها آب مواد بخار پز شده را بریزید و یک بشقاب روی مواد برگردانده و یک ظروف سنگین نیز روی آن قرار دهید.آتش زیر دیگ را بعد از جوش آمدن کم کنید و روی آن دم کنی بگذارید تا آبش کاملا به خورد رود.


منبع: salamatnews.comبرچسب ها:
دلمه رژیمی
.
بیماران دیابتی
.
طرز تهیه دلمه رژیمی
.
دستور تهیه دلمه رژیمی
.
طرز تهیه انواع دلمه
.مروری برگذشته